Jezero splněných snů

14. dubna 2015 v 19:35 | *Týnuš* |  Vzniklo v hlavě
...."Všechno bude v pořádku" řekla máma a zemřela. Teď jsem tu sama, jen s mým bratrem. Mého tátu jsem nikdy neviděla. Zemřel, když jsem byla 1 měsíc na tomhle poněkud prazvláštním světě.
"Hej Kláro!" křičí na mě bratr Dominik. "Pojď půjdeme se trošku projít, chci ti něco ukázat a povyprávět" "Ano Domi, hned jsem u tebe, jen si obleču bundu."

"Kam jdeme?" Ptám se po hodině mlčenlivé chůze. Jsme někde na polní cestě a nikde ani živáčka. "Jdeme k jezeru, tam, kam jsem vždy chodil s tátou."
"A jsme tady." Páni! Něco tak nádherného jsem ještě neviděla. Všude jsou stromy a křoví, slyším zpívat ptáčky, vidím kvést kytky a uprostřed celé té nádhery se rozprostírá málé jezero. A ten klid, ten božský klid...
"Pojď Klárko, posadíme se" řekne Dominik a já si poslušně přisedám k němu na kámen, vezme mě kolem ramen a začne vyprávět.
"Když mi bylo tolik, co je tobě, vzal mě sem táta poprvé a já věřím tomu, že i ty si ráda poslechneš ten příběh, který mi náš táta vyprávěl. Bylo léto a náš táta k tomuhle jezeru velmi rád chodíval. Jednou, při nádherném letním dni se rozhodl, že se půjde opět vykoupat, tak si sbalil pár nutných věci a šel rovnou sem. Když přišel, nebylo tu moc lidí, což nebývalo obvyklé. Oblékl si plavky a skočil do vody. Jak si tak plaval na druhém konci spatřil mladou dívku, tak v jeho věku, možná o pár let mladší. Dívka skočila do vody, a tak se náš táta otočil a plaval jiným směrem. Najednou uslyšel, že divka volá o pomoc. Chytla ji křeč do nohy a nemohla plavat. Náš táta nezaváhal a okažitě jí plaval na pomoc. Vytáhl ji na břeh a postaral se o ni. Od té doby táta vždy tvrdil, že tohle je jezero splněných přání a že on si přál, aby se do něj ta nádherná dívka zamilovala. A tak se i stalo."
"Domi, ta dívka byla naše máma, že ?"
"Ano byla to ona" "A co bylo dál ?" ptám se s nadšením v hlase
"Není důležité co bylo dál, jen jsem chtěl aby jsi věděla, že náš táta byl hrdina a s maminkou prožili spoustu nádherných chvil. I ty si můžeš něco přát a pokud uvěříš, že se to stát může...určitě se tvé přání vyplní" končí své vyprávění Dominik s jakousi nadějí v poslední větě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama